Tegemised 9.03-4.07
Viimasest töiste tegemiste kandest on palju vett merre voolanud. Kuid alustagem siiski otsast.
9. märtsil toimus erakonna juhatuse koosolek, kus analüüsisime valimistulemusi ning võimalikku uut koalitsiooni.
Kohtusin EÜL-i juhtidega, et kuulata nende mõtteid tulevase koalitsioonilepingu osas. Tagantjärgi vaadates võib öelda, et suhteliselt suure osa nende ettepanekutest saime ka leppesse sisse kirjutatud.
MES-i nõukogu jätkas oma tavapärast tööd ning 10. märtsil hindasime taas maaelu edendavaid projekte.
4. aprillil alustas uus parlament tööd ning samal päeval langetasin ka otsuse kandideerida Eesti Koolispordi Liidu presidendiks.
12. aprillil võõrustasin Riigikogus väikesi külalisi Tallinnast Mustamäel asuvast lasteaiast ning näitasin neile meie lossi ja rääkisin, kuidas parlament töötab.
Samal päeval kutsusin kokku ka Riigikogu spordi- ja liikumisharrastuse toetusrühma.
14. aprillil toimus Hasartängumaksu nõukogu istung, kus jagasime taas toetusi headele projektidele.
Järgmisel päeval kohtusime erakonna Läänemaa MKO juhatusega, võtsime kokku valimiskampaania, analüüsisime seatud eesmärke ning panime paika uued sihid.
Enne seda aga usaldas Eesti Koolispordi Liidu (EKSL) üldkoosolek mulle vastutava presidendiameti.
Nädalavahetusel osalesin noorte moeüritusel Haaknõel 2011. Glamuuri peab olema. Samaaegselt võeti mõõtu ka korvpallis, kus toimusid nii Rannarootsi liiga kui ka Läänemaa Koolide Liiga finaalid. Oli põnev andmine.
16. aprillil jooksin Haapsalu maanteejooksul uue 10 km isikliku- 34.30.
19. aprillil kohtusime värske koalitsiooniga, et esmatutvust teha ning vabamas õhkkonnas plaane pidada. Plaanid on meil uhked, kui “tasuta” kõrgharidus välja arvata.
23. aprillil oli minu tähtsaim päev. Õnnitlustetulv andis mulle rõõmu, õnne, armastust ning loodetavasti ka tervist ja edu kogu järgnevaks aastaks. Tänud Teile!
Pühapäeval andsin Haapsalu abiturientidele ühiskonnaõpetuse tundi, kus keskendusime peaasjalikult riigijuhtimisele. 25. aprillil pidasime kultuurikomisjoniga avaliku istungi teemal kultuuripärand ja turism. Kuna oli Riigikogu avatud uste päev, siis oli majas üksjagu meeldivat sagimist.
Nädalavahetusel toimus Haapsalus traditsiooniline Õudusfilmide festival, millest loomulikult oma osa võtsin. Laupäeval aga korraldasime koolispordi liiduga meie selle aasta suurima võistluse- Tähelepanu, start! Raplas Vesiroosi gümnaasiumi uues võimlas.
1. mail toimus traditsiooniline Viljandi järve jooks.
4. mail kogunes taas erakonna juhatus.
Järgmisel päeval avasin Haapsalus üle-Eestilise heategevusjooksu. Sellele eelnes Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu koosolek.
Ei möödunud seegi kevad ilma koristustalguteta koduõuel. Lisaks tähistasime metsapealinnas Haapsalus metsapäeva. Kui kaua läheks aega, et Eestimaa saaks puhtaks, kui iga prügitekitaja korjaks lisaks oma prügile üles ka kasvõi ühe pudelikorgi, mille keegi teine on maha poetanud?
10. mail kohtusin EOK presidendi Mart Siimanniga, et rääkida kahe organiatsiooni omavahelistest koostöövõimalustest. Õhtul kogunesime fraktsiooniga kevade viimasele koopaoravale, et arutleda päevakajaliste poliitiliste teemade üle.
Järgmisel päeval tutvustasin Euroopa kolleegidele ettevõtlusõppe korraldust Eestis ning meie jõupingutusi ettevõtlikkuse arendamisel noortes inimestes.
Hiljem kogunesime Eesti-Tai sõprusrühmaga. Kevadisest treeninglaagrist Taimaal oli rohkem kasu kui ma arvata oskasin.
16. mai oli tihe. Lisaks igapäevasagimistele komisjonis ja täiskogus kohtusin kultuuriministeeriumi asekantsleri Seiliga; jagasime hasardi nõukogus headele projektidele taas toetusi; kutsusin kokku spordi toetusrühma; tegime plaane maleliidu arendamiseks ning kogunesime ka saarte toetusrühmaga. Huh, palju rohkem päeva ei mahu… kuid siiski, õhtu lõpetas Draamateatris toimunud Ugala külalisetendus “Stockmannid”. Nüüd oli küll päev otsas.
Järgmisel päeval kogunesime Eesti-USA toetusrühmaga ja kuulasime saatkonna inimeste plaane ning kavandasime koostöötulevikku.
19. mail kohtusime Jüri Jaansoniga, et teha plaane EKSL-i koostööks Pärnu 2 Silla jooksuga. See saab suur asi olema, tulge 4. septembril kaema. Samal päeval võõrustasime ka Euroopa Parlamendi kultuurikomisjoni. Päris ausalt öeldes ei ole nii formaalsel koosolekul osalemise au veel tundnud.
Õhtul kohtusin EKJL-i presidendi Erich Teigamäega, et arutada rahvaspordiürituste tuleviku üle. Andsin intervjuu EPL-ile EKSL-i tuleviku teemadel.
Reede õhtul osalesin Haapsalus Hawaii Expressi korraldatud triatloni koolitusel. Põhitõdesid tutvustas Alma Sarapuu.
Järgmisel päeval kohtusime oma keskkooli klassikaaslastega. 11 aastat on möödunud linnutiivul. Õhtul Riiga.
Mai lõpu nädalavahetusel külastasin Pariisi, et kaeda elu moepealinnas.
31. mail korraldasime Tallinnas traditsioonilise Haapsalu Sõprade Klubi ürituse, kus kavandasime Eesti ilusaima linna tulevikku.
Päeval osalesin kultuurikomisjoni väljasõiduistungil Telliskivi loomelinnakusse ja Disaini majja.
1. juunil osalesin oma viimasel ametlikul erakonna juhatuse koosolekul. Kuna 6 aastat on täis saanud, siis otsustasin neljandaks ametiajaks mitte kandideerida ning anda võimaluse ka uutele tulijatele 🙂
2. juunil võõrustasin Viluste kooli külalisi Riigikogus ning tegime peasekretäriga ettevalmistusi EKSL-i juhatuse koosolekuks.
6. juunil kutsusin peale istungit kokku erakonna haridustöörühma, kus kaardistasime tulevikuplaanid ning kujundasime fraktsiooni seisukoha koolikatsete küsimuses. Kokkuvõte- koolid ei ole kummist.
7. juunil tutvustasin parlamendile kultuurikomisjoni poolse ettekandjana Keskerakonna algatatud maksumaksja kulul koolitoidu eelnõud. Õhtu lõpetas legendaarne Wu-Tang Clan Rock Cafes.
Järgmisel päeval võõrustasin parlamendis Iraani koolispordi föderatsiooni juhte.
Õhtul kogunesime Haapsallu, et ühes koalitsioonipartneri Keskerakonnaga vaadata üle senine tegevuskava. Hilisõhtu lõpetas Jamiroquai.
9. juunil kogunes taas Maaelu Edendamise Sihtasutuse nõukogu.
12. juunil oli Pärnus juba väga kuum. Siis sai peetud suvine RE volikogu ja Üldkogu. Õhtul näitas elu aga oma kibedamat poolt 🙁
14. juunil kogunes EKSL-i uus juhatus. Väga tiheda päevakorra läbisime pisut vähem kui nelja tunniga. Lisaks jäi veel teha terve jagu kodutööd. Sellele järgnes kahetunnine MKO juhtide koosolek erakonna kontoris. Oli toonustandev.
16.-17. juunil külastasime Riigikogu fraktsiooniga Saaremaad ning sealset RMK keskust. Unustamatu mälestuse ja mulje jättis looduskaunis Vilsandi, kuhu mul õnnestus oma jalg esimest korda tõsta. Esimest korda elus sattusin laupäeval ka kultuuriüritusele RabaRock.
20. juunil kohtusin haridusminister Aaviksooga, et selgitada rahvusvahelise bakalaureuseõppe (IB) vajalikkust. Järgnes hasardi nõukogu koosolek, mida järgneva nelja aasta jooksul on mulle usaldatud juhtida.
Järgmisel päeval külastasin ühes RE arendusjuhi Tõnu Parbusega Taebla valda Läänemaal.
Jaanipäev möödus kultuurselt nagu ikka: 22. juunil Haapsalus Aafrika rannas toimunud linna valgeimal ööl, 23. aga külastasin sõpra Kärus. Elasin kaasa sealse küla jaanitulelistele, kes õllekasti aja peale käes hoidsid. Sain huvitava elamuse osaliseks Viljandi linna jaanitulel, kus Metsatöll soojendas Bad Boys Blued. Lisaks tutvusin kohaliku kultuurieluga Võntkülas ja Üdrumal.
25. juunil andsin oma elu esimese intervjuu kohalikule ajalehele Lääne Elu. Lõpuks ometi 🙂
26. juuni on perekondlikult väga tähtis päev, mistõttu tähistasime seda väärikalt.
27. juuni on seitsmemagajapäev. Päev on saanud oma nime ülimalt tuntud kristlikult legendilt. Eesti rahvakalendris sel tähtpäeval viimastel sajanditel tähtsust pole olnud – on teada üksnes analoogial põhinev ilmaenne, et kui sel päeval sajab, siis sajab seitse päeva (nädalat) järjest. Huvitav nimi on hoidnud selle päeva tänini tähtpäevade loetelus.
30. juunil osalesin Tuksi spordibaasis toimunud 17. minikorvpalli festivalil. Vedasime ühiseid jooni EKSL-i ja noorte korvpalli vahel.
Heinamaarjapäeval tutvusin Eesti ja välismaa hardrockkultuuriga Vana-Vigalas.
Loomulikult ei saanud ma ka ilma Tantsu- ja laulupeota.
Täna, 4. juulil (mis on muuhulgas ka USA independence day) kogunesime kultuurikomisjoniga, et kuulata minister Aaviksoo plaane “tasuta” kõrgharidusest. Lühidalt kokku võetuna- toores värk. Tuletas pisut PGS-i esimest arutelu. Juba traditsiooniks saamas küsimusele, kui palju see lõbu meile maksma läheb, sain sel korral päris andeka vastuse- asjad maksavad nii palju kui meil raha on 😀 Tasub edasi tegeleda.
Teise punktina oli arutlusel Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv orbteoste teatavate lubatud kasutusviiside kohta ning arvamuse andmine ELAK-ile Vabariigi Valitsuse seisukohtade osas. Meie arvamus oli positiivne. Homme hommikul stardin Jõgevamaale avama Vabariiklikku Õpetajate Suveseminari.